Mis asi on tõstetud põrand?

Tõstetud põrand, tuntud ka kui ujuv põrand, on süsteem, mis koosneb moodulpaneelidest, mida toetab galvaniseeritud teraskonstruktsioon. Kõndimispind on seega kõrgendatud, et tekiks põranda alla ruum tehniliste seadmete ja vajaliku kaabelduse jaoks

Tõstetud põrand
Tõstetud põrand

Tõstetud põranda peamised eelised:

 1. Kiire paigaldus
  Tõstetud põrand laotakse “kuivalt”, seetõttu pole vaja tsemendist tasanduskihti. See vähendab oluliselt paigaldusaega (võrreldes traditsioonilise põrandaga) ja muudab põranda koheselt käidavaks.
 2. Kontrollitavus
  tõstetud põrand pakub täielikku ligipääsu põrandaalusele ruumile, hõlbustades süsteemide hooldust ja reguleerimist.
 3. Ohutus
  Tõstetud põrand on toodetud vastavalt standardile EN12825, mis tagab mehaanilise vastupidavuse, reaktsiooni- ja tulekindluse, soojusisolatsiooni ning akustilise mugavuse näitajate järgimise.

Millest tõstetud põrand koosneb?

PLAADID

Paneelid on tõstetud põranda põhiosa, aidates samal ajal tagada projekteeritud koormustaluvust ja määrates ruumi esteetilised omadused.

Tõstetud põrand

Iga plaat koosneb neljast elemendist (A B C D):

A. Plaadi sisu on paneeli struktuurne vorm, mis määrab selle koormuskindluse ja tulekindluse omadused. Tõstetud põrandate vormo tüübid on järgmised:

 1. Puitlaastplaat
  Seda tüüpi südamikuga Nesite paneelid toodetakse E1 klassi puitlaastplaadist (vastavalt standardile EN 717-2) paneelide jaoks, millel on väga madal formaldehüüdi emissioon ja kõrge tihedus 730 kg/m³.
  Puitlaastplaate on saadaval kahe paksusega:
  • 28 mm, kasutatakse siis, kui suurt kandevõimet ei nõuta;
  • 38 mm, kõige nõutavam paksus tänu heale jõudlusele ja sertifitseeritud lahendustele
 2. Kaltsiumsulfaat plaat
  Seda tüüpi plaat koosneb monoliitsest kaltsiumsulfaadi kihist, anhüdriidiga tugevdatud, taaskasutatud tsellulooskiududega, tuletundlikkuse klass 0 (klass A1 vastavalt standardile EN 13501-1). Seda tüüpi paneelide tootmiseks kasutab Nesite kaltsiumsulfaati tihedusega 1600 kg/m³, mis on kõrgeim turul saadaolev.
  Kaltsiumsulfaatplaadid on saadaval kahe paksusega:
  • Paksus 34 mm, tagab parima jõudluse.
  • 30 mm paksune, sobib suurepäraselt keraamilise gres-kattega.

B. Paneelide servad on valmistatud kõrgest mehaanilisest, kuumakindlast ja kriuksumise vastasest ABS-st. See katab paneeli perimeetri, kaitstes seda juhuslike löökide eest. See tagab paneelide vahelise ideaalse ristmiku, mis võimaldab hõlpsat käsitsemist ja ümberpaigutamist.

C. Pealisviimistlus on viimistletud põranda esteetikat iseloomustav element, mis võib olla mis tahes materjalist. Juurdepääsetavuse võimaldamiseks on võimalik valida ka ilma katteta (paljas) paneel, mis sobib lahtikäiva katte vastuvõtmiseks (nt. rullvaiba paigaldmiseks).
Tänu laiale siselahenduste valikule võimaldab tõstetud põrand Nesite luua tehnoloogilise arenguga mitte ainult töökeskkondi, vaid ka kõrge esteetilise väärtusega lahendusi, pöörates erilist tähelepanu lõppkasutaja mugavusele.

D. Kõrgendatud põrandapaneelide alumine kate võib olla erinevat tüüpi:

 • Tolmuvastane kruntvärv, ainult kaltsiumsulfaatpaneelidele. Paljaste paneelide puhul kantakse see ka ülaosale.
 • Alumiiniumfoolium paksusega 0,05 mm, mis kaitseb hästi võimaliku niiskuse eest põranda all.
 • Tsingitud terasest alus, paksusega 0,4 mm, mis tagab kaitse niiskuse eest ja parandab paneeli mehaanilist vastupidavust.

KONSTRUKTSIOON

Konstruktsioon on tõstetud põranda põhielement, kuna see määrab kõrguse tõstetud põranda kõrguse.

See koosneb kahest elemendist:

A. Postid mis moodustavad reguleeritava kõrgusega vertikaalse elemendi.
B. Vahelatid (stringerid), mis seovad omavahel postid luues stabiilsema konstruktsiooni kõrgemate lahenduste puhul.

Konstruktsioon on saadaval erinevatel kõrgustel erinevate vajaduste jaoks, alates minimaalselt 3 cm kuni 100 cm standardversioonis. Soovi korral on see saadaval ka suuremate kõrguste jaoks (nt. 2m), mis nõuavad spetsiifilisi disaini- ja paigaldusfunktsioone, näiteks diagonaalide kasutamist.

Tõstetud põrand välitingimustesse

Välitingimuste jaoks on NESITE välja töötanud kõrge mehaanilise jõudlusega põrandasüsteemi Twin Floor Outdoor, mis tagab töökindluse niiskes (märjas) ja suurte temperatuurimuutuste juuresolekul.

Twin Floor Outdoor on valmistatud väga vastupidavatest paneelidest tänu väga suure tihedusega südamikule (Kg/mc 2.200), mis on ühendatud keraamilise või loodusliku kivikattega.

Ideaalne mis tahes välispinna (aed, terrass, lehtla, basseiniäärne jne) sillutamiseks, seda saab kanda “kuivalt” (ainult struktuurile) otse kruusale või murule, kuid tavaliselt paigaldatakse see erineva kõrgusega PVC postidele.

Tõstetud põrand